Debiut szkolnej drużyny z Wrześni w Polskiej Lidze Lacrosse Kobiet!

05.11.2020

Lacrosse zawitał do Wrześni w 2017 roku za sprawą Agnieszki Kosmali, absolwentki wrzesińskiego Liceum i pana Leszka Nowackiego - nauczyciela wychowania fizycznego. Do pierwszych pokazów w szkole zainspirował go udział reprezentacji Polski w Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich, które odbywały się tego roku we Wrocławiu. W ramach przygotowań do tej imprezy kadra kobiet odbyła we Wrześni kilka zgrupowań, które przyciągnęły uwagę pierwszych uczennic.

Kolejnym krokiem popularyzującym larosse we Wrześni było wypożyczenie sprzętu przez Poznań Hussars i pierwsze treningi w ramach lekcji wychowania fizycznego i zajęć dodatkowych. Prawdziwy krok naprzód poczyniony został jednak w kolejnym roku, kiedy to powstała grupa dziewcząt z klas pierwszych o rozszerzonym o treningi lacrosse programie zajęć. Dało to podstawę do uformowania pierwszego w Polsce uczniowskiego klubu lacrosse, który zadebiutował w bieżącym sezonie Polskiej Ligi Lacrosse kobiet.

Do zawodniczek klubu dołączyły młodsze koleżanki z kolejnego rocznika, a w planach na kolejne lata jest utworzenie pierwszej w Polsce klasy sportowej o profilu lacrosse. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój dziewczyn i lacrosse'a we Wrześni oraz liczymy, że w ich ślady pójdą kolejne polskie szkoły.

Zgłoś swoją szkołę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami i zyskaj okazję do wprowadzenia tego niesamowitego sportu do swojej szkoły. Oferujemy sprzęt do gry, materiały szkoleniowe oraz wsparcie naszych trenerów.

Sprzęt sportowy
Materiały szkoleniowe
Wsparcie naszych trenerów

Masz pytania? Napisz do nas!

kontakt@lakros.pl

Galeria zdjęć