Konferencja metodyczna nauczycieli wychowania fizycznego we Wrześni

30.03.2019

W marcu 2019 roku miało miejsce wydarzenie będące kamieniem milowym Polskiej Fundacji Lakros.PL - konferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego we Wrześni. To tam po raz pierwszy mieliśmy okazję przedstawić sport i nasz pomysł na jego rozwój w szkołach jednej z najważniejszych grup docelowych - nauczycielom wychowania fizycznego.

Prezes Poznań Hussars p. Marcin Basiński przeprowadził prelekcję na temat lacrosse’a wyjaśniając rolę jaką może on odgrywać na lekcjach w-f zgodnie z nową podstawą programową. Opowiedział o historii sportu i perspektywach rozwoju w kraju i zagranicą.

To jednak nie było wszystko, co przygotowaliśmy, gdyż prawdziwym gwoździem programu była lekcja pokazowa przeprowadzona przez trenera Reprezentacji Kobiet Lacrosse - Jay’a Wattsa. Jay pokazał, że lekcje z lacrosse mogą być bardzo angażujące, ciekawe i bezpieczne dla uczestniczek i uczestników niezależnie od wieku. W ciągu jednej godziny lekcyjnej udało się przećwiczyć wszystkie podstawowe elementy: poruszanie się z piłką, podawanie i strzały na bramkę - dla wizytujących nauczycieli była to doskonała okazja by przekonać się jak prowadzić zajęcia i uatrakcyjnić szkolne lekcje.

Dla nas była to przede wszystkim możliwość porozmawiania z nauczycielami o ich potrzebach i możliwościach współpracy, a także sposobność do poznania ich punktu widzenia na temat lacrosse i nowych, nieznanych wcześniej sportach w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Zgłoś swoją szkołę

Wypełnij poniższy formularz lub skontaktuj się z nami i zyskaj okazję do wprowadzenia tego niesamowitego sportu do swojej szkoły. Oferujemy sprzęt do gry, materiały szkoleniowe oraz wsparcie naszych trenerów.

Sprzęt sportowy
Materiały szkoleniowe
Wsparcie naszych trenerów

Masz pytania? Napisz do nas!

kontakt@lakros.pl

Galeria zdjęć